Los Angeles Lakers Koçluk Görevi Için Darwin Ham Ile Anlaştı! #Nba

Admin

Yönetici
Yönetici
Moderatör
Tipster
Büro Destek
Katılım
29 Mar 2022
Mesajlar
230
Tepki
287
Puan
63

Bir süredir birçok başantrenörün isminin geçtiği Los Angeles Lakers konu hakkında son kararını verdi!

LeBron James, Anthony Davis ve Russell Westbrook gibi starları bünyesinde barındıran ancak NBA’de 2021-22 normal sezonunu 49 mağlubiyetle hayal kırıklığı şeklinde tamamlayan Los Angeles Lakers’ta Frank Vogel’ın görevine son verilmişti. Lakers, uzun süredir tartışmalı geçen başantrenör koltuğu hakkında bir karara varmış gözüküyor.

Los Angeles Lakers, Atlanta Hawks ve Milwaukee Bucks’ta görev alan Mike Budenholzer’ın yanında dokuz yıl boyunca asistan koçluk görevi alan Darwin Ham ile anlaşma sağladı. 48 yaşındaki koç, NBA’de ilk defa bir takımda başantrenör olarak çalışacak. Los Angeles Lakers’ın bu seçiminde Darwin Ham’in 2011-13 yılları arasında asistan koç olarak kulüpte görev alması da etkili oldu.

Takımın starı LeBron James ise sosyal medyadan yaptığı paylaşımla yeni koçu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Çok heyecanlı! Tebrikler ve hoş geldiniz koç Darwin Ham!”

Darwin Ham, NBA’de sekiz sezon basketbol oynarken 2004 yılında Detroit Pistons ile bir şampiyonluk yaşamıştı. Asistan koç görevi süresince ise 2021 yılında Milwaukee Bucks ile bir NBA şampiyonluğu kazanan koç hakkında Giannis Antetokounmpo şu sözleri söyledi:

“Onun adına çok mutluyum. Onlar için doğru kişi ve onun için doğru zaman geldi. O bu işi herkesten daha çok hak ediyor.”
 
Üst Alt